top of page

Najpopularniejsze pytania

JAKI TEMAT MOGĘ PORUSZYĆ NA USTAWIENIACH?

Dowolny. To co w Twoim życiu jest najważniejsze, co najmocniej blokuje, lub co najbardziej przeszkadza. Ważne tylko, aby temat był "nabrzmiały", czyli gorący dla Ciebie, wywołujący emocje i naprawdę przeszkadzający żyć. Jeżeli temat jest "letni", a Ty średnio zaangażowany, to Ustawienie się nie powiedzie. Oparte jest bowiem na Twojej energii zaangażowanej w dany temat. Ale często ustawienie samo pokazuje co jest obecnie najważniejsze. Nie należy z nim walczyć lecz poddać sie mu i dać się poprowadzić.

CZY USTAWIENIE ROZWIĄŻE MÓJ PROBLEM?

Nie wiem i nikt tego nie wie. Jeżeli ktoś Ci gwarantuje, że ustawienie na pewno, na 100% Ci pomoże, to naciąga fakty, gdyż takiej pewności nie ma. Nie my zawiadujemy ustawieniami, ale Duch, i tylko On wie :) Natomiast jeżeli problem jest nabrzmiały, próbowałeś wielu rozwiązań i nic nie pomogło, a Ty czujesz się zakleszczony, to wówczas jest to dobry moment na ustawienie. Jest zebrana duża energia i jest szansa, że coś ulegnie zmianie i ruszysz do przodu. W kwestii czy robić ustawienie czy nie, najlepiej spytać własnego serca.

NIGDY NIE ROBIŁEM SOBIE USTAWIENIA. CZY MOGĘ JE ZROBIĆ U CIEBIE?

Ustawienia, które robię są dosyć specyficzne jak na pierwsze spotkanie z ustawieniami, bo odbywają się przez telefon i nie są to typowe ustawienia. Dlatego jeżeli nigdy nie miałeś ustawienia, to raczej idź na warsztat z żywymi ludźmi, chociażby jako obserwator, abyś mógł "zakosztować", czym ustawienia są i czy ci odpowiadają. Dopiero wtedy zdecyduj się na ustawienie telefoniczne.

MĄŻ STWIERDZIŁ, ŻE USTAWIENIE MI POMOŻE I CHCE ZA NIE ZAPŁACIĆ. CZY POWINNAM SKORZYSTAĆ?

Niech on skorzysta, bo widać, że on ma jakiś temat. Nie ma sensu ustawiać gdy ktoś zmusza do ustawienia, namawia, czy chce go podarować. Nie ma też sensu ustawiać, gdy wszystko jest w miarę OK, ale chcemy "zobaczyć", "spróbować", "przyjrzeć się"... ustawienie działa głównie na energii klienta, czyli Twojej. Gdy ta energia nie jest "napięta" (to znaczy, gdy wokół danej sprawy nie mamy skupionej największej części naszej energii) to wówczas nie warto robić ustawienia. Lepiej wydać te pieniądze na coś pożyteczniejszego na ten czas, albo poczekać aż naprawdę będziemy chcieli coś zmienić.

USTAWIACZ PRZERWAŁ USTAWIENIE W POŁOWIE, CZY POWINNAM ZARZĄDAĆ ZWROTU PIENIĘDZY?

Ustawienie to nie placek śliwkowy, który musi ładnie od początku do końca wyróść w piecu. On rośnie w piecu Ducha, a tam panują zupełnie inne prawa. Czasem ustawienie jest za ciężkie dla klienta, a czasem także dla prowadzącego. Jeżeli ustawienie zostaje przerwane to może się okazać, że tak jest najlepiej dla wszystkich. Często takie ustawienia najmocniej oddziaływują na realne życie i jakby "dokańczają się" w życiu, tam prezentując najlepsze efekty. W ustawieniach idzie się za energią i jeżeli energia "każe" przerwać ustawienie, to należy to zrobić. Z drugiej strony trzeba odróżnić też tych ustawiaczy, którzy są niecierpliwi, lub zbyt mało doświadczeni i przerywają ustawienie "z powodów osobistych ustawiacza". Dlatego najlepiej po ustawienie udać się do dobrego ustawiacza, który niejedno widział i pochopnie nie przerwie procesu, ale też nie przeciągnie nas za daleko gdy proces będzie zbyt trudny. Szanujmy swoją psychikę i zróbmy dobry risercz, zanim oddamy ją w czyjekolwiek ręce.

CHCIAŁAM USTAWIAĆ SUKCES FINANSOWY, A USTAWIACZ USTAWIŁ ABORCJĘ. CZY MOGĘ ZAREKLAMOWAĆ USTAWIENIE?

Nikt nie kontroluje ustawienia, także ustawiacz. Dobry ustawiacz podąża za energią. Jeżeli na pierwszy plan wychodzi aborcja, to znaczy, że ona jest najważniejsza, to znaczy, że ona "blokuje" sukces finansowy. Lepiej iść za tym co pokazuje ustawienie i być potem mile zdziwionym, jak to zadziała w realnym życiu, niż forsować swoje "widzimisię" i nic z tego nie uzyskać. Pole jest mądre i pokazuje to co na dany moment ukazane być powinno.

W USTAWIENIU WYSZŁO MI, ŻEBY RZUCIĆ MĘŻA... RZUCIĆ PRACĘ... WYJECHAĆ ZA GRANICĘ... ETC. CZY POWIENIENEM TO ZROBIĆ?

Ustawienie jest pewnym energetycznym procesem. Otwarciem nas na nową perspektywę. Pewnym zaproszeniem do nowego spojrzenia. Wszak stare się nie sprawdziło, gdyż poprzez nie utknęliśmy. Jest inspiracją. Natomiast odradzałbym pochopne działania tuż po ustawieniu. To tylko obraz. Na pewno dobrze jest odczekać i zobaczyć co się zmieni. Nie warto za pomocą logiki i intelektu "rozkminiać" ustawienia. Często obrazy niosą się poprzez czas, czasem pokazują nasza babcię, a czasem 10 pokoleń wstecz, a czasem, coś czego nawet nie rozumiemy, na swój symboliczny i ukryty sposób. Wyciąganie z tego logicznych wniosków dla naszej realnej , codziennej rzeczywistości może być dużym nadużyciem. Czasem w ustawieniu pokazuje się nadużycie seksualne, a my nigdy nie sądziliśmy, że byliśmy nadużyci, czy to jest prawda? Może tak, a może nie. Może to obraz transgeneracyjny, gdy nasza babcia została nadużyta przez żołnierza w czasie wojny, i to się niesie i rzeczywiście nas "blokuje", ale nie warto wyciągać z tego wniosków, że ktoś nas zgwałcił gdy byliśmy dzieckiem, tylko tego nie pamiętamy. To bardzo niebezpieczne mieszać wewnętrzne obrazy ukazujące się w ustawieniu z rzeczywistością. Lepiej ustawienia traktować jako coś energetycznego i wewnętrznego, niż jako drogowskaz jakie konkretne działania należy wykonać w praktycznym życiu. A zdecydowanie najlepiej odczekać po ustawieniu.

 

JAK TO WYGLĄDA PRAKTYCZNIE?

Ustawienia, które proponuję, odbywają się przez telefon.
Pole ustawienia otwieram u siebie i ja reprezentuję wszelkie energie które się pojawiają. Referuje Ci przez telefon w czasie bieżącym co dokładnie się dzieje, mogę też dopytywać o pewne aspekty, a Ty możesz w tym czasie czuć przepływające przez siebie fale różnych uczuć. Możesz też nie czuć nic, nie ma na to jednej reguły i nie od tego zależy skuteczność ustawienia. Ustawienie trwa zazwyczaj 20-50 min.

MĄŻ MNIE ZDRADZA, DZIECI CHORUJĄ, MAM DŁUGI. KTÓRY TEMAT WYBRAĆ? CO JEST NAJWAŻNIEJSZE?

Zawsze idź za sobą. To co Twoje serce chce. Jeżeli jest tyle tematów i nie umiesz wybrać, powiedz o nich ustawiaczowi, być może jest jeszcze szerszy temat, z którego to wszystko wypływa, a który ustawiacz ustawi, np. Ciebie i Twoje życie. I wtedy się okaże, że te wszystkie problemy biorą się z tego, że... podświadomie chcesz umrzeć. I odbędzie się praca nad Twoją chęcią śmierci, a nie poszczególnymi tematami. Gdy zaczniesz znowu chcieć żyć reszta spraw się ułoży.

JESTEM CHORY PSYCHICZNIE I LECZĘ SIĘ U PSYCHIATRY. CZY MOGĘ ZROBIĆ SOBIE USTAWIENIE?

Jest to bardzo delikatna sprawa i jest dużo czynników by odpowiedzieć jednoznacznie. Hellinger robił dużo ustawień dla ludzi ze schizofrenią i osiągał dobre efekty, natomiast należy też pamiętać, że ustawienie może być pewnym wyzwaniem dla psychiki, jak dosyć duże wydarzenie, typu ślub lub wygrana na loterii. I lepiej być stabilnym i ugruntowanym, gdy robi się ustawienie, lub gdy nie ufa się swemu ugruntowaniu, warto zadbać o wsparcie swego psychiatry, czy psychoterapeuty, i robić ustawienie pod ich nadzorem. Psychiatra też może ocenić, czy akurat ten czas jest odpowiedni dla ustawienia, czy może trzeba chwilkę poczekać, aby znaleźć się w nieco bardziej stabilnym miejscu choroby. Gdy choruje się psychicznie, lub jest się w procesie terapeutycznym najlepiej decyzje o ustawieniu podjąć ze swoim psychiatrą, czy psychoterapeutą i być pod ich nadzorem.
Natomiast na pewno nie polecam wówczas ustawienia przez telefon i ja takich ustawień osobom w trakcie leczenia psychiatrycznego nie robię. Należy poszukać ustawiacza, który na żywo zrobi nam ustawienie i będzie mógł obserwować nas także po ustawieniu. Dobrze gdyby też był psychologiem i miał dzięki temu szersze spojrzenie. Ale tak naprawdę zawsze, w takim wypadku należy mieć wsparcie. Gdy jedziemy na ustawienie, jedziemy z kimś. A gdy po ustawieniu czujemy sie niepewnie, ten ktoś z nami zostaje do momentu aż się ustabilizujemy.

bottom of page